Atletizm Şubesi > Ana Sayfa   www.fenerbahce.org ana sayfasına git
 
- Atletizm Şubesi İdari ve Teknik Kadro
- ATLETİZM ŞUBESİ (BÜYÜK ERKEKLER) SPORCULARI
- ATLETİZM ŞUBESİ (GENÇ ERKEKLER) SPORCULARI
- ATLETİZM ŞUBESİ (YILDIZ ERKEKLER) SPORCULARI
- ATLETİZM ŞUBESİ (BÜYÜK BAYANLAR) SPORCULARI
- ATLETİZM ŞUBESİ (GENÇ BAYANLAR) SPORCULARI
- ATLETİZM ŞUBESİ (YILDIZ BAYANLAR) SPORCULARI
- İletişim Bilgileri
- Atletizm Şubesi Tesisleri
- Atletizm Şubesi 2010 Yılı Müsabaka Programı
- 2009 YILINDA ATLETİZM ŞUBEMİZİN KAZANDIĞI KUPALAR
- 2009 Yılında Atletlerimizin kırdığı rekorlar
- ATLETİZM ŞUBESİ (16 YAŞ ALTI ERKEKLER) SPORCULARI
- ATLETİZM ŞUBESİ (16 YAŞ ALTI BAYANLAR) SPORCULARI
- 2010 Yılında Atletlerimizin kırdığı rekorlar
- 2011 YILINDA ATLETİZMDE KAZANDIĞIMIZ BAŞARILAR
- 2012 YILINDA ATLETİZMDE KAZANDIĞIMIZ BAŞARILAR
- 2012 FAALİYET PROGRAMI VE BAŞARILARI
- 2013 YILI BAŞARILARI
- 1997 -2014 yılları arasında Atletlerimizin Kazandığı Ulusal ve Uluslararası Başarılar
- 2015 yılı Atletizm Şubesi Takım başarıları
 

 

20 Eylül 2012 Perşembe

2011 YILINDA ATLETİZMDE KAZANDIĞIMIZ BAŞARILAR

  ULUSLAR ARASI BAŞARILAR:
    -     Genç Erkekler Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Şampiyonluğu (İTALYA)
    -    Genç Bayanlar Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası İkinciliği(İSPANYA)
    -    Genç Erkekler Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası İkinciliği(İSPANYA)
Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Müsabakalarında elde edilen başarılar;
- Nimet Karakuş 200 m 1.ci 100 m 2.ci
- Kıvılcım Kaya Çekiç Atma 1.ci
- Berivan Şakır Cirit Atma 1.ci
- Ümmihani Karaçadır 1500 m 2.ci
- Gamze Bulut 3000 m engelli 2.ci
-Kadriye Aydın Yüksek Atlama 2.ci
- Ayşegül Yılmaz Sırıkla Yüksek Atlama 2.ci
-Emel Şanlı 400 m engelli 3.cü
-Zehra Uzunbilek Disk Atma 3.cü
- Alper Kulaksız Uzun Atlama 1.ci,Cirit Atma 1.ci
- Furkan Şen 200 m 1.ci 100 m 3.cü
- M.Emin Tan 3000 m engelli 1.ci
- Oğuzhan Demir Gülle Atma 1.ci
- 4x400 m Erkak Bayrak Takımı 1.ci
- İ.Halil Sağlam Yüksek Atlama 2.ci
- Musa Tüzen 3 Adım  Atlama 2.ci,400 m engelli 3.cü
- Ağit Mutlu 800 m 3.cü
-Tolga Yılmaz 110 m engelli 3.cü
BİREYSEL BAŞARILAR
- Halil Akkaş: Salon Avrupa Atletizm Şampiyonasında 3000 m de Avrupa 3.cüsü olmuştur.
- Fatih Avan: Avrupa Kış Atmalar Kupasında 23 Yaşaltında Avrupa Şampiyonu olmuştur.
Çin’de düzenlenen 26. Dünya Üniversiteler Yaz Oyunlarında Atletlerimizin elde ettiği başarılar;
—Fatih Avan Cirit Atmada 1.ci
—Halil Akkaş 3000m Engellide 2.ci
—Hüseyin Atıcı Gülle Atmada 18.96’lık derecesiyle Türkiye Rekoru Kırmış ve Final yarışarak 8.ci olmuştur.
—Nevin Yanıt 100 m engellide final yarışarak 6.cı olmuştur.
—Gülcan Mıngır 3000m Engellide final yarışarak 10.cu olmuştur.

Gençler Avrupa Şampiyonası (Estonya)
— Kıvılcım Kaya Çekiç Atma branşında 2.ci
— Muhammed Emin Tan 3000 m engellide 2.ci 3000m engellide 8.46.40 Gençler Türkiye rekoru kırmıştır.
23 Yaşaltı Avrupa Şampiyonası
—Gülcan Mıngır 3000 m engellide Avrupa Şampiyonu
—Tuğba Karakaya 1500 m Avrupa İkinciliği
—Burcu Ayhan Yüksek Atlama Avrupa Üçüncülüğü
—Fatih Avan Cirit Atma branşında Avrupa Üçüncülüğü elde etmiştirler.
Dünya Atletizm Şampiyonası DEAGU (GÜNEY KORE)
Fatih Avan Cirit Atmada Dünya 5.
Karin Melis Mey Uzun Atlamada Dünya 8.
       Tuğba Karakaya 1500 m Dünya 7.Olmuştur
       Fatih Avan Diamand leg Bürüksel de  3. Oldu. Fatih Avan bu yıl cirit atmada 5 dünya rekoru kırmış olup en son Türkiye rekorunun 84m79cm kadar geliştirmiştir.

ULUSAL BAŞARILAR:
   -     Büyük Erkek Takımı Süper Lig Türkiye İkinciliği
   -     Büyük Bayan Takımı Süper Lig Türkiye İkinciliği
-    Genç Erkekler Türkiye Kros Şampiyonu olmuştur.
-    Genç Bayanlar Türkiye Kros İkinciliği
   -    Yıldız Erkek Türkiye Şampiyonu
   -    Yıldız Bayan Türkiye İkinciliği
   -    Yıldız Erkekler Türkiye Kros İkinciliği
   -    16 Yaşaltı Türkiye Kros Üçüncülüğü
   -    16 Yaşaltı Atmalar ligi Bayan Türkiye 2.
   -    16 Yaşaltı Atmalar ligi erkekler Türkiye 2.
   -    Genç Bayan Takımımız Türkiye Şampiyonu
   -    Genç Erkek Takımımız Türkiye İkincisi
 

• 13 Ağustos 2011 tarihinde Bursa’da yapılan Yıldızlar Balkan Şampiyonasında elde edilen başarılar;
— Emel Dereli Gülle Atmada 15.95’lik derecesiyle Rekor kırarak 1.ci olmuştur.(Sporcumuzun bu sene Kırdığı 15. Rekor olmuştur.)
—Kadriye Aydın Yüksek Atlama Branşında 2.ci olmuştur.
—Yağmur Kayık 100 m de 3.cü olmuştur.
—Süleyman Bekmezci 1500 m de 3.cü olmuştur.
—Tolga Yılmaz 110 m de 3.cü olmuştur.
—Nimet Şen 400 m 400 m de 3.cü olmuştur.
Atletizm şubemiz sporcuları katılmış oldukları 16 yaş altı yıldızlar gençler  23 yaş altı büyükler salon açık saha pist ve atmalar kros müsabakaları ferdi Türkiye şampiyonalarında kulübümüze 100 yakın ferdi birincilik kazandırmışlardır . Sporcularımızdan Mehmet güzel 400m 46.18 koşarak 23 yaş altı ve büyükler Türkiye rekoru kırmıştır.